BIP Strona główna www.bip.gov.pl
Wyszukiwanie:
 Władze
Dyrekcja
Statut
Regulaminy
Plan Finansowy
Majątek
Przetargi
Oferty pracy
Kontrole zewnętrzne
Kontrole wewnętrzne
 Informacje ogólne
Czym jest BIP?
 O Arboretum
Kilka słów o nas
Dane teleadresowe
Godziny pracy
Cennik drewna
Pracownicy
Lekcje przyrody
Publikacje naukowe
Projekty Unijne
 Menu użytkowe
Instrukcja obsługi
Redaktorzy bip
 Strona główna
 Rejestr zmian
 Mapa serwisu
 www.bip.gov.pl
 Administracja e-bip


Zaczarowany Ogród


22 czerwca 2012 roku Prezydent Miasta Racibórz dokonał uroczystego otwarcia najnowszej i największej kolekcji roślinnej na terenie Arboretum, czyli Zaczarowanego Ogrodu.
Kolekcja ta, zajmująca powierzchnię aż 11 hektarów, znajduje się w północno - zachodniej części Arboretum i jest usytuowana w obniżeniu terenu, dzięki czemu można podziwiać zarówno samą kolekcję, jak też widok na nią ze specjalnego tarasu widokowego. Nasadzenia skomponowane są na planie żywego labiryntu z roślin zimozielonych w kształcie kwiatu.
Labirynt umożliwia spacerowanie po terenie Zaczarowanego Ogrodu i podziwianie nasadzonych tam odmian magnolii, wiśni japońskich, klonów, różaneczników, oczarów i innych gatunków drzew i krzewów w różnych ciekawych odmianach. Na obwodzie Zaczarowanego Ogrodu można też poznać krajowe gatunki bylin charakterystyczne dla rodzimych siedlisk leśnych i łąkowych.
Zaczarowany Ogród pełni funkcję nie tylko estetyczną i rekreacyjną, ale również ważną fukcję edukacyjną, ponieważ jest wpisany w ścieżkę dydaktyczną i na jego terenie planowane są zajęcia dla uczniów raciborskich placówek edukacyjnych. W tym celu tuż przy Ogrodzie wykonany został kamienny krąg.

Osoba publikująca: Mariola Figurniak, Tel: 032 415 44 05 , [email protected]
Odsłon: 1147
Data dodania: 2012-06-25 9:29
Ostatnia modyfikacja: 2012-06-25 9:30


Drukuj tekst

Wyślij link

Kopiuj tekst

Gdzie jestem?